Mavi bayraklı Alanya Plajları sizi bekliyor

Güler Otel Plajı

Alanya Plajları,

Geniş kumsalları, MAVİ BAYRAK standartında temiz denizleri ve Alanya kale yarımadası sayesinde ziyaretçilerine harika manzaralar sunabilmektedir. Deniz suyu rengi kıyıda maviden turkuaza doğru dönüşmektedir. Alanya Plajları, dalgasız, durgun havada deniz içindeki balıkları görebileceğiniz canlı bir akvaryum gibidir.

Alanya kent merkezinin tarihi yarımadaya göre batı ve doğu kıyısı plajdır. Batıda Damlataş ve Kleopatra, doğuda Keykubat ve Portakal plajları vardır. Kent dışında ise Ulaş, Konaklı, Fuğla, İncekum, Mahmutlar gibi plajlar bulunur.

Alanya Kleopatra Plajı
Alanya Kleopatra Plajı

Alanya kent merkezindeki Plajlarda Uluslararası kurallar ile birlikte Alanya Belediyesinin belirlediği ek kurallar da uygulanmaktadır.Bu kurallardan başlıcaları

  • Plajlara giriş ve duş Ücretsizdir.
  • Güneşlenme şezlongları ve plaj şemsiyeleri ise ücretlidir.Ancak bu hizmetleri satın almak zorunda değilsiniz.
  • Plajlarda yiyecek ve içecek servisi yapan büfelerin ürün fiyatları aynıdır.
  • Tekneler ve su sporları yapılan deniz taşıtları, bariyer ile belirlenen yüzme alanı içine giremezler.Su sporu taşıtlarının plaj giriş-çıkış noktaları da yine bariyerler ile yüzmeye kapalı alanlar üzerinden  yapılır.
  • Plaj Güvenliği ise kıyıda, özel güvenlik görevlileri ile sağlanırken, deniz de ise deniz zabıtası tarafından denetlenmektedir.

 

Güler Otel Mavi bayrak

Mavi Bayrak, yüzme amacıyla kullanılan deniz sularının temizliğini, plaj standartlarını belirleyen ve bunları denetleyen uluslararası bir uygulamadır.

Aranan niteliklere uyan plajlara 1 yıl geçerli olmak üzere Mavi Bayrak verilir.

Her 15 günde bir suyun mikrobiyolojik ve fizikokimyasal analizleri yapılır.

Güncel Mavi Bayraklı Plajları görmek için tıklayınız.

 

 

Keykubat Plajı
Keykubat Plajı

Alanya’nın merkezinde yer alan Güler Otel misafirleri, Kleopatra ve Keykubat plajlarına yürüyüş mesafesindedir. Güler Otel anlaşmalı plajı, keykubat Plajı içerisinde yer almaktadır ve Alanya liman, deniz feneri manzaralıdır.

Keykubat Plajı
Keykubat Plajı
TurkishEnglishRussianGermanDutchUkrainianDanishKazakh
Whatsapp 'tan Sor !