Alanya Macerası

Alanya Macerası

Bildiğiniz gibi Alanya, birçok imkanı bünyesinde barındıran bir turizm şehridir. Neredeyse her ihtiyaca, her kişiye, her zevke ve hitap etmesini bilir.

Yaz mevsimi olduğunda yapraklarını iyice açarak çevreye renk ve koku saçan nadide bir çiçek gibidir Alanya. Kışın da doğa güzelliklerini doyasıya sunar bakmasını bilenlere.

Kışın sokakta tişört veya hırka ile bulutsuz bir gökyüzü altında birçok aktivite’ye katılma şansınız olur. Bu yazımız da kışın Alanya’da kısaca neler yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Ve öncelikle belirtmek isteriz ki Alanya’ya ancak Antalya’dan 2 saat yolu göze alarak hafta sonu kaçamağı için gelinebileceğini düşünebilirsiniz.

Ancak İstanbul-Gazipaşa uçak biletleri kışın 45-55TL seviyelerinden alınabildiğinden ve Gazipaşa’dan da Alanya’ya yarım saat gibi bir sürede gelerek, toplamda 1,5-2 saatte İstanbul’dan hafta sonu kaçamakları için gelinebilecek bir yerdir Alanya. Ve İstanbullular içinde kış mevsiminde hafta sonu kaçamağı olarak Alanya’nın çok iyi bir alternatif olduğunu hatırlatmak isteriz.

  1. Tarihi Şehirler azımsanmayacak kadar çoktur.Meraklıları için mutlaka ziyaret edilmelidirler.
  2. Türkiye’nin sayılı derinlikte ve büyüklükteki mağaralarına sahiptir.
  3. Sapadere Kanyonu, Alanya merkezden sadece yarım saatlik bir uzaklıkta yer almaktadır.
  4. Kışında gece hayatı devam etmektedir. Tamam barların diskoların hepsi açık olmamakla beraber özellikle nitelikli müzik yapan grupların ve/veya ulusal bazı sanatçıların performanslarını Alanya merkezdeki bazı barlarda yakalamanız içten bile değildir.
  5. Seyir Terası, zirve gibi Alanya’nın kuzeyine 10-15 dakikalık mesafe yol alarak, tüm Alanya manzarasına karşı serpme köy kahvaltısı yapabilirsiniz.
  6. Alanya kale , tersane, tophane, kızılkule bölgesinde yürüyüş yaparak Selçuklulardan kalma tarihi güzellikleri keşfedebilirsiniz.
  7. Yamaç paraşütü , dalga sörfü, Dağ bisikleti, Fotoğrafçılık eğitimi ve pratikleri, doğa yürüyüşleri, Yayla gezileri gibi aktiviteler de alanya da kışın yapabilecekleriniz arasındadır.

Alanya’ya 2-4 saatlik mesafede yer alan Konya, Antalya, Isparta, Burdur, Anamur, İstanbul(Uçak ile), İzmir(Uçak ile) gibi şehirlerimizden birinde yaşıyorsanız bu yazımız sizin için.

Hafta sonu bir Alanya macerasına ne dersiniz.Kışın Alanya’da hayat bitiyor sanmayın. Yukarıda madde madde bir hafta sonuna sığdıramayacağınız çeşitlilikte aktivite ve gezilecek yer olduğunu belirttik.

Motor gezilerinize veya motorsiklet gezi rotalarınıza Alanyayı ekleyebilir, Alanya ucuz otel arayışınız için Güler Oteli tercih edebilirsiniz.

Belki de dijital fotoğraf makinanız ile doğa fotoğrafları, Alanya güzellikleri, manzara fotoğrafları çekmek için geldiğiniz Alanya’ya gelecek ve uygun oteller arasında fiyat/fayda dengesi en yüksek olan Güler Oteli tercih edeceksiniz.

 

Güler Otel, Alanya otelleri arasında uygun oteller arasında yer alan, Alanya Şehir fırsatları nezdinde değerlendirilen bir şehir oteli konumundadır.İş seyahati, iş gezisi yapan veya alanya tatil, uygun tatil yapabilmek için Alanya ucuz otel, fırsat oteller arayışında olan kimseler için Güler otel tercih nedeni olmaktadır.

Alanya tatil, uygun tatil, Alanya ucuz otel, fırsat oteller kavramlarının ortasında yer alan Güler Otel’de sizleri misafir etmekten memnuniyet duyarız.

 

TurkishEnglishRussianGermanDutchUkrainianDanishKazakh
Whatsapp 'tan Sor !