Öğretmenler Günü Kutlu olsun

Biz çok iyi biliyoruz ki öğretmenlerimiz için en güzel hediye sizlerin, öğrencilerinin başarısıdır. Ülkemizin modern ve medeni bir ülke olabilmesi, yani Atatürk’ün dediği gibi “muassır medeniyetler seviyesi”ne ulaşabilmesi için siz öğrencilerimizin geleceği aydınlatan birer ışık olması gereklidir. Ve yine biliyoruz ki öğretmenlerinize vereceğiniz en güzel hediye “başarınız” olacaktır.

Bütün Öğretmenlerimizin “ÖĞRETMENLER GÜNÜ”nü kutluyoruz.

 

DİP NOT:

“Türkiye’de her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanır. Bu, 1981 yılında başlamış bir uygulamadır.

24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür. Bakanlar Kurulu, Mustafa Kemal Atatürk’e “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” unvanını 11 Kasım 1928’de yaptığı toplantıda vermiş ve bu unvan, 24 Kasım’da Millet Mektepleri Talimatnamesi’nin yayımlanması ile resmileşmişti.

Atatürk’ün 100. doğum yıl dönümü olan 1981 yılında onun “başöğretmen” oluşunun yıldönümlerinde ülke çapında Öğretmenler Günü kutlanmasına karar verildi. Öğretmenler Günü ile ilgili kutlamalar, 26 Kasım 1992’de Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği çerçevesinde gerçekleşir.”

Kaynak : https://tr.wikipedia.org

ogretmenler-gunu

 

Alanya Otelleri’nden fiyat / fayda dengesini yüksek seviyede tutmayı başaran, Güler Otel olarak, size hizmet etmekten memnuniyet duyarız.

TurkishEnglishRussianGermanDutchUkrainianDanishKazakh
Whatsapp 'tan Sor !